Havuç Pasta

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Havuç Pasta
19 Eylül 2020 185 defa okundu 0 yorum

Detaylar için üzerini tıklayın

Bayram geçeli baya oldu, benim sayfanın yüzü aynı kaldı. Aslında değişik bir tarif olmadığı için bunu yayımlamayacaktım ama yeni birşeyler deneyemiyorum ve daha uzun süre sayfa aynı kalmasın diye ve tabii ki belki birilerine fikir olur diye eklemek istedim.

Pastayı yengem, yeğenim için doğum gününde yaptı. Doğum günü ayrıntıları burada. Havuç sadece pastanın görüntüsünde var. Pandispanya olarak klasik yağsız-yoğurtsuz pandispanya, krema olarakta kremşanti. Renklendirmek için sarı ve kırmızı gıda boyası. Ara katlara böğürtlen ve şeftali. (Buraya Müge’nin yoğurtlu pandispanyasını denedikten sonra artık hiç bir pandispanyayı beğenmediğimi not düşmek isterim.)

Şekil için yapılanlar:

Dikdörtgen fırın tepsisinde pandispanya pişirilir. Pandispanya uzun kenarından kesilip iki küçük dikdörtgen elde edilir. 1. dikdörtgen bıçakla traşlanarak havuç şekli verilir. Diğer katın üzerine konup aynı şekilde traşlanır. Yandan çıkan artık pandispanyalar ise tepede yaprak olarak kullanılır.

Süsleme:

Sarı ve kırmızı gıda boyası ile turuncu kremşanti elde edilip pasta kaplanır, bir çatalın ucu ile düzensiz kesik kesik kıvrımlar çizilir (çok bastırmadan). Pastanın üzerine kakao veya hindistan cevizi ara ara ve az az serpiştirilerek havuç etkisi artırılır.

Yaprak olacak parçalar alt kısım kaplandıktan sonra üzerine pandispanyalar yerleştirilip sarı ve mavi renk katılarak yeşil renkli yapılan krem şanti ile kaplanır. Dilerseniz yeşi tonlu fosfor serpip hareket verebilirsiniz.

blank
Kırmızı Acı Toz Biber Tarifi İçin Malzemeler 4 kilo süs biberi tuz Kırmızı Acı Toz Biber Tarifi Yapılışı Biberleri yıka kurut. Robottan geçir. Tepsiye ser. Üzerine tuz serp. 2 kepçe, güneşe ser karıştırarak kurut, robota koy çek elekten geçir. Saklama poşetine koyup kaldır afiyet olsun
blank
Şu blog alemi nelere kadir. Yorumlar ve mailleşmeler bazılarımızı gerçek hayatta da tanışmaya götürüyor. Rabia ile yıllardır süren dostluğumuzu genişletip 4 blogcu bir araya geldik cumartesi günü bizim evde. Hepinizin tanıdığı Yeşil Kivi'den Seçil ve Şehri Bursa'dan Çiğdem ile de tanışma imkanı bulmuş oldum. Hem de Çiğdem blogu gibi kendisi…
FavoriteLoadingDeftere Ekle

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.